zanjan
یکشنبه, 30 شهریور,1399


استان زنجان به دلیل موقعيت ویژه خود در شمالغرب ایران و وجود ظرفیت های مناسب در بخش های مختلف اقتصادی و زیرساخت های مناسب، یکی از جذاب ترین مقاصد برای سرمایه گذاری در کشور می باشد. امروز ما مفتخریم در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان به عنوان کانون مراجعه سرمایه گذاران، با ارایه خدمات و حمایت های ویژه ی خود پذیرای حضور سرمایه گذاران محترم در استان باشیم. سرمایه گذاران محترم همواره و در طول حیات سرمایه گذاری خود می توانند با مراجعه به مرکز خدمات سرمایه گذاری استان زنجان از خدمات ویژه آن بهره مند شوند.


                                                                                                         فتح الله حقیقی
                                                                              استاندار زنجان و رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان

 

مرکز خدمات سرمایه گذاری استان زنجان همراهی مطمئن و معتمد برای سرمایه گذاران جهت معرفی ظرفیت ها،توانمندی ها و فرصت های سرمایه گذاری در استان محسوب می شود. به موجب آيين نامه تشكيل مركز خدمات سرمايه گذاري استان، موضوع تصويب نامه هيأت محترم وزيران، ريیس مركز، استاندار و نايب رئيس مركز، نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادي و دارايي استان مي باشند. تمامی دستگاه های اجرایی ذیربط استان عضو مجموعه مرکز خدمات سرمایه گذاری بوده و نمایندگان تام الاختیارآنها پیگیری امور مرتبط با سرمايه گذاران را به صورت متمرکز برعهده دارند.
مرکز خدمات سرمایه گذاری استان زنجان بر آن است تا با در اختیار قرار دادن اطلاعات کافی در خصوص ظرفیت ها، اولویت ها و فرصت های سرمایه گذاری و قوانین و مقررات مرتبط، امکان تصمیم گیری بهتر سرمایه گذاران را فراهم سازد. 

                                                                                                              ابوالفضل عباسچیان
                                                                         نماینده وزیر و مدیرکل و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان

   استان زنجان سرزمين فرصتهای طلائی به سبب شرایط و موقعیت ممتاز خود در سال‌های اخیر در زمینه توسعۀ صنعتی شتاب قابل توجهی داشته است و در شرایط فعلی به یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور تبدیل شده است. قرار گرفتن در مسیر جادۀ ترانزیت، دسترسی به امکانات و تأسیسات زیر بنایی تجهیز شدۀ استانی و ملی و مزیت‌های نسبی استان زنجان، شرایطی مطلوب و محلي امن و مطمئن جهت تمرکز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و سرمايه گذاري هاي صنعتي و معدني ایجاد نموده است.

استان زنجان با سابقه تمدني كهن و ديرينه و با برخورداري از بيش از 80 درصد انواع مواد معدني كشور و تنوع فراوان مواد و ذخایر معدني منحصربفرد دارای پتانسيلهاي خدادادي فراوانی می باشد. این استان در جذب سرمايه گذاران خارجي جزء استانهاي پيشرو بوده و در این خصوص شاهد رشد روز افزون سرمايه گذاري ها در استان هستيم. اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با درك صحيح اين موضوع و با همت مديران و كارگزاران هم انديش و معتقد به لزوم توسعه صنعتي و تجاري استان، تمامي همت خود را بكار بسته است تا بستري مناسب را جهت فعالان پرتلاش بخش صنعت و معدن در استان فراهم آورد. اداره کل صنعت، ‌معدن و تجارت استان زنجان، سیاست فعالیت خود را در حوزه معدن بر اکتشاف به روش سنجش از راه دور مشتمل بر ژئوفیزیک، ژئوشیمی و ژئوالکتریک همراه با حفاری های گسترده  و همچنین کانه آرائی، فرآوری و توسعه صنایع معدنی استان بر مبنای زنجیره ارزش قرار داده است.

اميدواريم با وجود زيرساختهاي توسعه صنعتي و معدني در استان و به همت و تلاش نيروهاي جوان و كارآمد، شاهد حضور پررنگ و فرخنده سرمايه گذاران صنعتي و معدني در استان باشیم. در این راه با همياري و همدلي مردمان شريف اين ديار مقدس، تمامي همت و تلاش خويش را در جهت توسعه و رشد اين سرزمين پر برکت به كار گرفته و پذيراي حضور سبز سرمايه گذاران محترم هستیم.


                                                                                       ناصر فغفوری

                                                                مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان زنجان

روند رشد و توسعه  بخش کشاورزی استان زنجان در طی سالیان گذشته بیانگر این واقعیت است که استان زنجان مزیت های لازم را برای سرمایه گذاری در زمینه رشد و توسعه بخش کشاورزی و صنایع مرتبط با آن را دارا می باشد، رشد مثبت بخش کشاورزی در سطح ملی و استانی در طی دو سال اخیر، خود گواه و موید این مهم می باشد.

موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد ، شرایط جوی مناسب ، تجهیز استان به زیر ساخت های لازم از قبیل دانشکده های کشاورزی ، خطوط انتقال برق ، خطوط نفت و گاز ، بزرگراه برخورداری از شبکه راه آهن سراسری ، فرودگاه ، نیروی انسانی فعال و تحصیل کرده ، وجود اراضی مستعد کشاورزی ، نواحی و شهرک های صنعتی در مناطق مختلف استان ، نیروی انسانی مستعد و علاقه مند ، نزدیکی و همجواری با بازار مصرف داخلی و خارجی و از همه مهمتر وجود یک اراده مصمم در سطح مسئولین ارشد استان جهت توسعه از طریق جذب و صیانت از سرمایه گذاری، استان زنجان را در مسیری پرشتاب برای توسعه قرار داده است .

سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با تدوین راهبردهای توسعه بخش کشاورزی و صنایع مرتبط با آن و حضور پر رنگ در طرح توسعه استان و تکیه بر انگیزه و تلاش بهره برداران بخش کشاورزی در صدد ایفای نقش خود در این عرصه می باشد.

امید است با توجه به اراده بالای مسئولین محترم استان جهت جذب و صیانت از سرمایه گذاری در زیر بخشهای مختلف و تسهیل گری های  صورت گرفته شاهد افزایش سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و رشد و شکوفائی هر چه بهتر آن باشیم. جواد تاراسی            

  مدیرکل جهاد کشاورزی استان زنجان

پیام مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریگردشگري فرهنگي ترين حوزه اقتصاد است، كشور ايران با پيشينه تمدني كهن و جاذبه هاي متنوع و موقعيت برجسته اقليمي ضمن آنكه خواهان منافع اقتصادي از جمله اشتغال زايي و كسب درآمدهاي هاي ارزي است؛ همواره بر حفظ ارزش هاي متعالي و هويت فرهنگي و تمدني خود نيز تاكيد دارد. در جهان امروز توسعه اقتصادي در كنار توسعه فرهنگي و اجتماعي از دغدغه ها و اهداف اصلي جوامع بشري به ويژه كشورهاي در حال توسعه محسوب مي شود، در همين راستا از راهكارهاي اصلي و مهم براي تسريع در رونق اقتصادي جذب سرمايه هاي خرد و كلان و سرمايه گذاري هاي اقتصادي با تاكيد بر حوزه گردشگري است كه در مجموعه عظيم اقتصادي در حد بسيار زيادي با رگه هاي فرهنگي گره خورده است. در اين ميان استان زنجان با توجه به غنا و تنوع در زمینه های فرهنگي، تمدني، زيست محيطي و آداب و رسوم و با دارا بودن مجموعه اي از هنرها و صنايع دستي اصيل و بومي می تواند جايگاه مهم و مناسبی را در صنعت گردشگري به خود اختصاص دهد. این استان در قالب  برنامه ای جامع با اهداف و سياست هاي مناسب در حوزه گردشگري و بهره مندی از حمايت های دولت از سرمايه گذاری در كشور و استان و همچنين ايجاد هماهنگي و همكاري بين سازمان ها و نهادهاي دولتي، در نظر دارد با واگذاري امور به بخش خصوصي و جذب سرمایه گذاری در بهبود وضعيت در بخش گردشگري، ميراث فرهنگي و صنايع دستي گام هاي موثري بردارد.
                                                                                                           

امیر ارجمند

مدير كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان

 

وظایف اصلی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان زنجان

1-     حمايت، تسهيل و تسريع امور مربوط به سرمايه گذاري در استان

2-     شناسایی و اطلاع رسانی ظرفیت­ها،اولویت ها و فرصت های سرمایه گذاری 

3-     شناسایی و اطلاع رسانی قوانین و مقررات مرتبط از جمله مشوق های قانونی

4-   پذيرش متقاضيان سرمايه گذاري در استان و پیگیری امور مرتبط با استقرار طرح سرمایه گذاری از جمله مکانیابی بهینه طرح با استفاده از اطلاعات ظرفیت ها و زیرساخت های موجود در مناطق مختلف

5-    هماهنگی و پيگيري اخذ مجوزهاي مورد نیاز به صورت متمرکز در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری و  کمک به سرمایه گذاران از طریق حذف نیاز به مراجعات مکرر به دستگاه­های اجرایی متعدد   

6-     دريافت درخواست سرمايه گذاران خارجي به همراه ساير مدارك مورد نياز و هماهنگي با سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به منظور صدور مجوز سرمايه گذاری خارجی

7-     انجام هماهنگی لازم در امور مرتبط با صدور روادید، اجازه اقامت و صدور پروانه کار برای اتباع خارجی در ارتباط با طرح های سرمایه گذاری خارجی

8-     نظارت بر روند اجرای طرح­های سرمايه گذاری

9-     پیگیری ثبت سرمایه های وارده طرح های سرمایه گذاری خارجی

10-   مراقبت در حسن اجرای تصمیمات متخذه در خصوص طرح های سرمایه گذاری خارجی 

نشانی: زنجان-بلوار شهید چمران-روبروی ساختمان استانداری-کوچه شهیدآیت الله رفیعی
کدپستی: 53164-45136
تلفن: 1-33446030-024
دورنگار: 33446040-024 و 33779002-024
جایگاه اینترنتی: www.investinzanjan.ir
پست الکترونیکی: info@investinzanjan.ir

دی ان ان